راهنمای نورپردازی میز میکاپ و آرایشگاه

تاریخ انتشار:
1400/09/04
نویسنده:
علی نادی
مدت مطالعه: 
3 دقیقه
آموزش نورپردازی
اشتراک گذاری
نورپردازی میز میکاپ و آرایشگاه

وقتی پای کار تخصصی وسط باشد باید همه چیز برای انجام آن به بهترین شکل به کار گرفته شود. یکی از تخصص‌های خاص که نیاز مبرمی به روشنایی و نور دارد، آرایشگری است. میز آرایشگری، آرایشگاه و… جزو نقاط برجسته این تخصص هستند که حتما باید در آن نور زمینه و محل اصلی سالن یعنی میز آرایشگری دارای روشنایی طبیعی، روشن و کاملی باشد. در ادامه قرار است ببینیم که چطور سالن آرایش دقیق و منظمی حداقل در تنظیم نور داشته باشیم و باید، نبایدهایی که برای نورپردازی درست در آرایشگاه‌ها باید بدانیم، را یاد بگیریم.

اگر سری به سالن‌های آرایش بزنید خواهید دید که کنار وسایل تخصصی و ابزارهای خاص، نور عضو جدایی‌ناپذیر میز آرایشگری آن‌هاست. میز آرایش، خواهی‌نخواهی جایی برای تماشای صورت خودمان است. با این شرایط فکرش را بکنید که کسی یا خود شما نتوانید صورتتان را به بهترین شکل ببینید. آن وقت است که ذوق آدم کور می‌شود و مطمئن می‌شود که قرار نیست آرایش خوبی هم داشته باشد.

همان‌قدر که در آرایشگری کلاس‌های تخصصی و ابزار خوب الزامی است، داشتن نور خوب و کافی نیز ضروری است. سالن آرایشگاهی که نور خوبی ندارد، به صورت پیش‌فرض در ذهن ما برچسب بد بودن می‌گیرد.

ال ای دی افزونۀ نورپردازی میز آرایش

بعد از میکاپ یا حین آرایش یکی از نیازهای مبرم، نور و تماشای صورت در آینه است. بهترین گزینه خرید لامپ برای نورپردازی میز میکاپ و آرایشگاه، لامپ‌‌های LED است. این نوع لامپ روشنایی واضحی روی صورت می‌اندازد و کمک می‌کند که آرایش بهتری داشته باشیم. درواقع تصویری که از این نوع لامپ خارجی می‌شود هیچ تغییری در تصویر واقعی ما ایجاد نمی‌کند.

لامپ‌‌های LED قابلیت تنظیم نور دستی هم دارند. اگر آن‌ها را با استفاده از کلیدهای دیمردار کنترل کنید، می‌توانید نورشان را به‌صورت دستی کم و زیاد کنید، در واقع نورپردازی شخصی مناسب با محیط داشته باشید. یکی از ویژگی‌های بارز این محصولات گرمای خیلی کمی است که در فضا ایجاد می‌کنند. اگر لامپ‌های رشته‌ای استفاده کرده باشید می‌دانید که چقدر فضای اطراف آن‌ها گرم می‌شود.

خواه‌ناخواه این گرما روی مواد آرایشی اثر می‌گذارد و باعث پخش شدن آن‌ها می‌شود. در نتیجه آرایش شما درست پیش نخواهد رفت و اثر کاملی از آب در نمی‌آید. پس بهترین راه نورپردازی سالن‌های زیبایی و اطراف میز آرایش، استفاده از لامپ‌های ال ای دی در توان‌های مختلف است.

محل نصب چراغ بر آرایش اثر می‌گذارد

اگر به لامپ سقفی و روشنایی کلی فکر می‌کنید، بهتر است از فکرش خارج شوید. نوری که بالای سر شما باشد طبیعتا کل صورت را پوشش نمی‌دهد. سایه‌ها باعث می‌شود جزییات را نبینید و آرایش کاملی انجام ندهید.

درصورتی‌که به نور مستقیم حساسیت دارید، می‌توانید با دیمر و لامپ های هوشمند نور مستقیم نصب شده روی آیینه میز آرایش را تنظیم کنید. این‌کار خیلی بهتر از نصب لامپ بالای سر است. خیلی از متخصصان پیشنهاد می‌کنند برای آرایش لامپ‌های اطراف را خاموش و فقط روشنایی مستقیم را روشن کنید. این‌کار تمرکز نورپردازی را بالا برده در نتیجه ذهن روی یک نقطه و انجام یک کار فکر می‌کند. مطمئنم نتیجه کار را که ببینید خودتان تمام ایده‌ها، جز نور مستقیم را رد می‌کنید. یکی از دلایلی که در چند سال اخیر استفاده از رینگ لایت‌ها نیز به شدت بالا رفته است و محبوب شده‌اند، همین کاربردشان در نورپردازی مستقیم است.

نورپردازی میز آرایش

لامپ های LED زیادی برای انتخاب وجود دارد

همیشه این فکر وجود دارد که اینفلوئنسرهای زیبایی اینستاگرام تجهیزات گران‌قیمت نورپردازی دارند یا به طور تخصصی با نورپردازها همکاری دارند. همیشه چنین چیزی واقعیت ندارد. خیلی از اینفلوئنسرهای معروف نیز از لامپ های ساده LED استفاده می‌کنند، اما به بهترین نحو. با نصب این لامپ‌ها به‌طور تخصصی با استفاده از دیمر و تنظیم‌کننده دستی نور می‌توانید نتیجه کار را در ویدیوها ببینید و به بهترین بازدهی برسید. در واقع روشنایی که بیشترین نور و کمترین هزینه را برای ما دارند، همین لامپ‌ های  LED است که در بازار می‌فروشند.

نبایدها در نورپردازی آرایشگاهی

با این‌که هنوز هم پیشنهاد ما برای روشنایی میز آرایش لامپ های هوشمند LED است شما مختارید گزینه‌‌های دیگری هم داشته باشید. با این‌حال دو گزینه هست که پیشنهاد می‌کنم طرف آن‌ها هم نروید، زیرا فقط پولتان حرام می‌شود.

1. نور زرد یا لامپ‌های رنگی که نور زرد دارند مثل لامپ رشته‌ای و… به‌تنهایی می‌توانند تصویری غیرواقعی به شما نشان دهند. این نور مشکلات صورت را با اغراق بیش از اندازه نمایش می‌دهد و درنتیجه بیش از حد مواد آرایشی استفاده می‌کنید. علاوه‌بر این همان‌طور که گفته شد لامپ های رشته‌ای گرمای زیادی هم ساطع می‌کنند و شرایط را برای تثبیت مواد روی پوست سخت.

2. اگر در فکر این هستید که فضای فانتزی با لامپ‌های رنگی بسازید، فکر خوبیست، اما نه برای زمان آرایش، بلکه زمانی که کارتان تمام شد و خواستید عکس بگیرید. یکی از لامپ‌های رنگی که کار شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، نور سرخ است. نور سرخ سایه زیادی روی پوستتان می‌اندازد وجود سایه شما را از عیب و ایرادهای آن نقطه دور می‌کند و نتیجه کار را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

نور خوب پلی بین صورت آرایش نشده و بهترین صورت ممکن

درصورتی‌که روشنایی میز کار خوب نباشد به‌هیچ‌وجه نمی‌توان، آرایشی بی‌نقص داشت. اگر نکات گفته شده در این مطلب را مثل آیات و روایات به خاطر بسپاریم، مطمئنم با دست خالی بهترین صورت ممکن را آرایش می‌کنید. فراموش‌تان نشود که بین میز آرایش و صورت شما نباید هیچ سایه‌ای باشد. نور را جلوی صورت روی آینه قرار دهید. هر تعداد نور سفید که می‌خرید یک‌سومش را هم نور زرد LED بخرید و به‌صورت ترکیبی روی آیینه نصب کنید. پس معطل چی هستید لامپ های LED منتظرند تا واقعیت صورت شما را در آیینه بسازند دست به‌کار شوید و معجزه میکاپ را به رخ دیگران بکشید.

دیدگاه های کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.