• خرید اقساطی

خرید اقساطی

سوالات متداول
آیا برای خرید قسطی نیاز به مراجعه حضوری داریم؟

خیر، تمامی مراحل ثبت نام، اعتبارسنجی و دریافت اعتبار به صورت آنلاین انجام می شود و نیاز به مراجعه حضوری نیست. برای دریافت اعتبار، ابتدا از بین شرکت‌های ارائه دهنده، انتخاب‌تان را انجام دهید، سپس به سایت آن مراجعه کنید و مراحل را طی کنید.

برای خرید اقساطی نیاز به چه مدارکی دارم؟

جواب این سوال به اعتباردهنده بستگی دارد؛ اما در کل علاوه بر مدارک هویتی مانند تصویر کارت ملی و شناسنامه، نیاز به ارسال مدارک گردش حساب یا فیش حقوقی برای لندو دارید. در والتا نیز باتوجه‌به طرحی که انتخاب می‌کنید، نیاز به ارسال تصویر چک یا سفته دارید.

چطور می توانم از اعتبار دریافتی استفاده کنم؟

بعد از دریافت اعتبار به سایت آرتا الکتریک باز گردید و خریدتان را به صورت اینترنتی انجام دهید. در این مرحله اگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، واحد پشتیبانی ما در خدمت شماست و شما را راهنمایی می‌کند.

آیا ثبت نام و اعتبارسنجی هزینه دارد؟

این مرحله توسط اعتباردهنده‌ها انجام می‌شود و آرتا الکتریک هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

اگر کالایی که خریدم را مرجوع کنم، پول به حسابم باز می گردد؟

بله، پول به حساب کارت اعتباری شما بازگشت داده می شود.

چقدر زمان برای استفاده از اعتبار دریافت شده دارم؟

مدت زمان اعتبار شما، به قوانین شرکت اعتباردهنده بستگی دارد. برای مثال والتا در حال حاضر، یک ماه وقت به شما می‌دهد تا اعتبارتان را خرج کنید.

برای خرید قسطی به چه ضمانتی نیاز است؟

جواب این سوال به نوع اعتباردهنده بستگی دارد. توصیه می‌کنیم اطلاعات دقیق را در سایت مورد نظر مشاهده کنید. اما در کل نیاز به فردی برای ضمانت نیست و تنها مدارکی همچون فیش حقوقی، چک یا سفته برای دریافت اعتبار کافی است.

آیا خرید قسطی محدودیت سنی دارد؟

در والتا بله، برای دریافت اعتبار باید حداقل 18 سال داشته باشید؛ اما در لندو شما محدودیت سنی ندارید.

برای کدام شهرها امکان ثبت نام وجود دارد؟

با توجه به اینکه تمامی مراحل ثبت نام به صورت آنلاین انجام می شود و نیاز به مراجعه حضوری نیست، بنابراین نه تنها در تهران بلکه هر کجای ایران که ساکن هستید، می توانید تسهیلات دریافت کنید.

آیا به تعداد اقساط باید چک کشید؟

بستگی به اعتباردهنده دارد. به‌طور مثال در والتا خیر، برای اعتبار تا 20 میلیون تومان نیاز به یک برگه چک و برای اعتبار تا 40 میلیون تومان، نیاز به 4 برگه چک است.

آیا امکان تبدیل اعتبار دریافتی به پول نقد وجود دارد؟

خیر، اعتبار دریافت شده تنها برای خرید از فروشگاه های طرف قرارداد شرکت اعتباردهنده است. اگر سقف اعتبار دریافتی از میزان خرید شما از سایت ما بیشتر است، باقی اعتبار را از سایر فروشگاه‌های طرف قرارداد آن شرکت‌ها خرج کنید.

نحوه ارسال مدارک چگونه است؟

مدارک در سایت اعتباردهنده بارگذاری می‌شود. پس از تایید، مدارک برای والتا پست می‌شود. مامور شرکت لندو نیز برای تایید مدارک و احراز هویت به محل ثبت شده شما، مراجعه می‌کند.

مدارک توسط چه سازمانی اعتبارسنجی می شود؟

در سایت والتا، احراز هویت و اعتبارسنجی در مرحله اول توسط استعلام از نهادهایی مانند بانک مرکزی و ثبت احوال انجام می گردد و در مرحله دوم توسط تامین کننده مالی اعتبار بررسی می شود. اعتبارسنجی لندو نیز توسط خود لندو انجام می‌شود.

آیا می توانم با اعتبار دریافت شده به صورت حضوری خریداری کنم؟

خیر اعتبار دریافت شده تنها برای خرید آنلاین است. البته از این اعتبار برای خرید حضوری از آرتا الکتریک می توانید استفاده کنید.

کارمزد آرتا الکتریک چقدر است؟

آرتا الکتریک هیچ گونه کارمزدی دریافت نمی کند. سود و کارمزدی که پرداخت می کنید به شرکت اعتباردهنده است.

نرخ سود و تسهیلات چقدر است؟

نرخ سود به شرکتی که از آن تسهیلات دریافت می کنید و مدت زمان بازپرداخت بستگی دارد. اما نرخ سود تقریباً 18 تا 22 درصد است.

اقساط را کجا باید پرداخت کنیم؟

اقساط را در سایت اعتباردهنده پرداخت می‌کنید.

اگر مبلغ کالا از اعتبار دریافت شده بیشتر باشد، می توانم خرید کنم؟

بله می‌توانید مابه التفاوت را نقدی پرداخت کنید.