صفر تا صد راه اندازی مغازه الکتریکی

تاریخ انتشار:
1400/07/06
نویسنده:
مریم حیدری
مدت مطالعه: 
8 دقیقه
تخصصی برق و الکترونیک
اشتراک گذاری
راهنمای تاسیس مغازه الکتریکی

لوازم الکتریکی بخش جدا نشدنی زندگی تمامی افراد است و به همین دلیل، همواره نیاز بالایی برای کالاهای الکتریکی وجود دارد. در واقع لوازم الکتریکی از آن دست صنف‌هایی است که اگر یک سری اصول اولیه را در آن رعایت کنید حتماً به سود خواهید رسید. در این مقاله قرار است راه اندازی مغازه الکتریکی را با هم بررسی کنیم و به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • چرا شغل لوازم الکتریکی خوب است؟
 • برای راه اندازی لوازم الکتریکی چه کارهایی باید انجام بدهیم؟
 • درآمد مغازه لوازم الکتریکی چقدر است؟
 • تجهیزات لازم لوازم الکتریکی کدام است؟
 • برای موفقیت در شغل الکتریکی چه مهارت‌هایی باید داشته باشیم؟

تمامی نکاتی که در ادامه مطرح می‌شود، حاصل تجربه افراد برقکار و کسانی است که در بازار لاله‌زار و مناطق دیگر تهران فعال هستند و مغازه دارند. با خواندن این مقاله به پاسخ بیشتر سوالاتی که درباره مراحل راه اندازی مغازه الکتریکی در ذهنتان شکل گرفته است، خواهید رسید، پس با ما همراه باشید.

چرا شغل لوازم الکتریکی خوب است؟

اگر به کارهای فنی علاقه داشته باشید و چند دوره در حوزه برق ساختمان گذرانده باشید، می‌توانید مطمئن باشید که تاسیس یک لوازم الکتریکی برای شما سود بسیاری خواهد داشت. 

اولین دلیلی که باعث می‌شود همه ما به لوازم الکتریکی نیاز داشته باشیم، لامپ است. اگر لامپ بسوزد، باید به سراغ اولین مغازه الکتریکی برویم تا بتوانیم نور را به خانه‌مان بازگردانیم. در خانۀ همه ما لامپ، انواع چراغ، فازمتر، کلید و پریز، سیم و سرپیچ، چسب برق، رابط و محافظ برق، فیوز و ترانس، باتری و کلی لوازم الکتریکی دیگر هست که نبودشان باعث اختلال در روند زندگی خواهد شد.

بنابراین همواره می‌توانید اطمینان داشته باشید که مشتریانی ثابت در منطقه‌ای که مغازه‌تان را تاسیس می‌کنید، خواهید داشت. در کنار فروش محصولات، اگر تعمیرات لوازم برقی را بلد باشید و بدانید که چطور کارهای برق ساختمان‌های مسکونی را انجام دهید، مراجعینی برای کارهای خدماتی خواهید داشت که باعث افزایش چشم‌گیر درآمدتان می‌شود.

برای راه اندازی لوازم الکتریکی چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

برای تاسیس لوازم الکتریکی پیش از هرکاری باید یک لیست تهیه کنیم و مرحله به مرحله آن‌ها را انجام دهیم. به صورت کلی این گام‌ها باید طی شوند:

 • کسب اطلاعات اولیه دربارۀ لوازم الکتریکی
 • تعیین مکان مغازه
 • گرفتن جواز کسب
 • خرید لوازم الکتریکی
 • خرید قفسه و ویترین

1- پیدا کردن آشنایی اولیه با لوازم الکتریکی

اولین مرحله‌ای که باید پیش از اقدام به مغازه زدن انجام دهید، مطالعه و کسب آگاهی درباره لوازم الکتریکی است. بدون داشتن اطلاعات اولیه از کارکرد لوازم برقی و الکتریکی نمی‌توانید مشتری جذب کنید. باید یک سری اطلاعات کلی درباره همه وسایل اصلی داشته باشید تا بتوانید با راهنمایی درست، افراد را تشویق به خرید کنید. هیچ‌چیز به اندازه تسلط و دانش فنی درست باعث جذب مشتری در این حوزه نمی‌شود.

از طرفی در همین مرحله باید درباره برندهای معروف بازار هم اطلاعات جمع آوری کنید و بدانید چه محصولاتی از هر برندی را باید حتماً موجود داشته باشید. اگر بخواهید هر آنچه که به دید خودتان مناسب است خریداری کنید، بدون هیچ گونه تحقیقی، در مراحل اولیه شکست خواهید خورد.

البته اگر تنها سرمایه دارید، می‌توانید از افرادی که در این حوزه فعالیت داشته‌اند و تسلط کافی به آن دارند، درخواست همکاری کنید. برای آشنایی با لوازم الکتریکی می‌توانید از کتاب‌های دبیرستانی که مخصوص دانش آموزان نوشته شده‌اند و فهم آن‌ها آسان است، شروع کنید. 

2- تعیین مکان مغازه

در کسب و کارهای سنتی، موقعیت فیزیکی تاسیس مغازه مشخص می‌کند که شما موفق خواهید شد یا نه. شما می‌توانید مغازه بخرید یا اجاره کنید، اما مهم است که پیش از این کار مشخص کنید که در چه منطقه‌ای و با چه هدفی قرار است شروع به کار کنید. لوازم الکتریکی را می‌توانید در بخش‌هایی که بورس لوازم الکتریکی در شهر محل سکونت‌تان است، باز کنید یا در یک منطقه مسکونی.

اگر بخواهید در بازار و مکان‌های پر رفت و آمد مغازه بزنید، مهم است که بدانید اولین اصلی که باید در آن رقابت کنید، قیمت است. زیرا شما در کنار مغازه‌های بسیار دیگری هستید و سر زدن به همۀ آن‌ها برای مشتریان شما آسان خواهد بود. در نتیجه اگر از نظر قیمتی نتوانید به رقابت بپردازید، شکست خواهید خورد. از دید دیگر، لوازم الکتریکی در مناطق شلوغ اگرچه مشتریان بیشتری خواهد داشت، اما احتمال اینکه افراد برای کارهای تعمیراتی و خدماتی به شما مراجعه کنند، کاهش خواهد یافت. البته این مناطق به اصطلاح پاخور خوبی دارند و همواره مشتری خواهید داشت.

اگر به دنبال تاسیس لوازم الکتریکی در مناطق مسکونی هستید، در گام اول لازم است که تعداد فروشندگان لوازم الکتریکی در آن منطقه را مشخص کنید. بعد از این کار باید ملک‌های تجاری را بررسی کنید. هر چقدر فاصله شما از دیگر مغازه‌های لوازم الکتریکی بیشتر باشد، بهتر است. داشتن یک مغازه تکمیل الکتریکی و فروش لوازم با قیمت منصفانه، به همراه دانش فنی تعمیرات و خدماتی، در موفقیت شما بیش از هر چیز تاثیر می‌گذارد. از طرفی بعد از مدتی و با ارائه خدمات خوب، مشتریان بیشتری را از طریق تبلیغ دهان به دهان جذب خواهید کرد.

3- گرفتن جواز کسب

مغازه زدن بدون داشتن جواز کسب غیرممکن است. بعد از اینکه موقعیت مکانی مغازه را مشخص کردید به دنبال جواز کسب بروید. برای گرفتن جواز کسب نیاز به گواهی عدم سو پیشینه، مدرک تحصیلی حداقل سیکل، سند مالکیت یا اجاره نامه است. البته آقایان باید گواهی پایان خدمت یا معافیت یا اشتغال به تحصیل نیز داشته باشند.

قفسه بندی لوازم الکتریکی
قفسه بندی لوازم الکتریکی

 4- خرید لوازم الکتریکی

شما قرار است در مغازه تجهیزات الکتریکی بفروشید؛ پس باید لوازم الکتریکی متنوعی را در مغازه‌تان داشته باشید. در این مرحله باید اقدام به خرید عمده کنید تا بتوانید سود خوبی کسب کنید. توصیه می‌کنیم برای خرید لوازم الکتریکی به صفحه خرید عمده آرتا الکتریک سر بزنید، بسته‌های ویژه و با درصد تخفیف‌های مختلفی را برای شما در نظر گرفته‌ایم. سرمایه اولیه‌ای که با توجه به قیمت‌های فعلی بازار برای داشتن اجناس به اصطلاح جور نیاز دارید، حداقل 150 تا 200 میلیون است. در قسمت‌های بعدی خواهیم گفت که چه لوازم الکتریکی باید بخرید.

5- خرید قفسه و ویترین

نمی توانید همه وسایلی را که خریداری کردید، روی زمین بچینید؛ بنابراین باید مغازه‌تان را قفسه‌بندی کنید تا به آسانی بتوانید وسایل را در جای مناسب قرار دهید. قفسه‌بندی خوب، باعث بهتر به نظر رسیدن مغازه و استفاده بهینه از فضایی که در اختیار دارید، می‌شود. 

ویترین هر مغازه، پیش از هر چیز دیگری حس افراد را به مغازه شما مشخص می‌کند. اگر ویترین، شلوغ و کثیف باشد یا با اجناس زیبا پر نشود، مشتریان بسیاری را از دست خواهید داد. سعی کنید، در چیدن ویترین از افراد خوش‌سلیقه کمک بگیرید و از لامپ و چراغ‌های زیبا و روشن استفاده کنید.

نکته حاشیه‌ای دیگری که در ویترین مغازه بهتر است به آن توجه کنید، تمیزی است. شاید شما هم مغازه‌های بسیاری را در سطح شهر دیده باشید که خاک گرفته‌‍اند و آنچنان وضعیت اسفناکی دارند که آدم رغبت نمی‌کند، پا داخل آن‌ها بگذارد. به تمیزی مغازه و دیوارهای آن اهمیت دهید و حتماً به صورت منظم همه جا را تمیز کنید. مغازه خاک گرفته مانند یک مکان متروکه است که هیچ اثری از آدمیزاد در آن مشاهده نمی‌شود.

درآمد مغازه لوازم الکتریکی چقدر است؟

مغازه لوازم الکتریکی در یک منطقه مسکونی پر رفت‌وآمد، در روز حدوداً پنج میلیون فروش خواهد داشت که با کم کردن هزینه‌های جانبی 5 الی 20 درصد سود خواهد کرد. اگر در کنار فروش لوازم، بتوانید کارهای خدماتی و برقکاری را به اصطلاح انجام دهید، درآمد و سود خالص‌تان خیلی بیشتر خواهد شد. در واقع درآمد شما به مهارت‌تان وابسته است. هر چقدر جنس‌های متنوع‌تر و بهتری را موجود کنید و سرمایه اولیه بیشتری داشته و در منطقه شلوغ‌تری باشید، درآمد بیشتری خواهید داشت. اما همواره این نکته را به‌خاطر داشته باشید که سود کارهای خدماتی مانند تعمیرات از سود فروش لوازم بیشتر است.

تجهیزات لازم برای راه اندازی مغازه الکتریکی کدام است؟

در ادامه ابتدا کالاهای با درخواست بالا را معرفی خواهیم کرد. این کالاها حتماً باید در مغازه شما موجود باشند. پس از آن، باقی وسایل را معرفی می‌کنیم. البته برای مشاهده لیست کامل اقلام و آشنایی دقیق‌تر مقاله زیر را بخوانید.

لامپ

 لامپ‌ها از اولین اجناسی هستند که باید برای مغازه تان خریداری کنید. لامپ را از مارک‌های مختلف، در توان‌های متنوع، رنگ نورهای آفتابی، مهتابی و طبیعی حتماً موجود کنید. البته باید لامپ برای کاربردهای مختلفی داشته باشید: لامپ لوستر (شمعی و اشکی)، لامپ حبابی، لامپ استوانه‌ای، لامپ سوله‌ای، لامپ قارچی و مهتابی.

لامپ‌های جدید بیشتر با فناوری LED ساخته می‌شوند. ال ای دی به‌خاطر کم‌مصرف بودن و عمر زیادش پرطرفدار است. اما همیشه هستند افرادی که علاقه‌ای به لامپ‌های ال ای دی نداشته باشند. حتماً علاوه برا لامپ ال ای دی، لامپ رشته‌ای و کم مصرف (CFL) را در مغازه داشته باشید.

پرفروش‌ترین توان لامپ‌های ال ای دی 5، 7، 9، 12، 15، 20 و 25 وات هستند که همیشه تقاضا برای آن‌ها زیاد است. توصیه می‌کنیم اگر سرمایه محدودی دارید سراغ لامپ‌هایی با برند شناخته شده‌تر بروید، زیرا فروش آسان‌تری دارند. نکته دیگری که در رابطه با لامپ‌ها باید مد نظر قرار دهید، نوع سرپیچ است، لامپ با سرپیچ E14، E27، GU10 و GU5.3 نیاز بازار هستند. لامپ افراتاب، پارس شوان، دلتا، نور، اسرام و… از معتبرترین‌های بازار هستند.

پنل و هالوژن

فریم هالوژن و لامپ آن، از نیازهای تمامی خانه‌ها و دفاتر است. از طرف دیگر انواع پنل توکار و روکار را افراد برای نورپردازی سقف استفاده می‌کنند و در رده محصولات پرفروش هستند. سعی کنید پنل‌های مربعی و گرد توکار را با طول فنر و وات‌های مختلف موجود کنید. پنل‌های فنر متغیر از محصولاتی است که به شما این امکان را می‌دهند که درخواست‌های بیشتری را پوشش دهید و درگیر ابعاد برش نشوید. یکی از مارک‌های خوب و معتبر پنل، یکتا افروز است که انواع پنل با طول برش، توان، رنگ نور و… را به بازار عرضه می‌کند.

باتری

باتری از پرفروش‌ترین لوازم در یک مغازه الکتریکی یا حتی سوپرمارکتی است. باتری‌های قلمی، نیم قلمی، کتابی، سکه‌ای و ساعت تقاضای بیشتری دارند. باتری‌های فناوری‌های مختلفی مانند، باتری معمولی، آلکالاین، شارژی دارند.

چسب و اتصال دهنده

چسب برق، چسب 123، چسب مایع و نواری، همواره دارای تقاضا هستند. اصلاً تصور الکتریکی، بدون چسب برق ممکن نیست. چسب برق را در رنگ‌های مختلف موجود کنید، زیرا افراد برای علامت‌گذاری سیم‌های برق از چسب مشکی، آبی، قرمز و… استفاده می‌کنند. در کنار انواع چسب، بست کمربندی در سایزهای مختلف را موجود داشته باشید، حتماً افراد بسیاری برای خرید بست به شما مراجعه خواهند کرد.

سیم و کابل

سیم و کابل برای کاربردهای مختلفی به کار می روند و در نتیجه مدل های متنوعی دارند. مواردی مانند سیم برق، کابل برق، سیم نایلون، سیم تلفن، سیم آیفون، انواع کابل آنتن، کابل شبکه از پرفروش‌ترین‌ها هستند.

کلید و پریز

کلید برق یک پل، دو پل، تبدیل، کراکس؛ پریز برق ساده، ارت دار، پشت چینی؛ پریز تلفن و شبکه، کلید دیمر روشنایی و فن، کلید کولر، کلید زنگ، زنگ ملودی و دینگ دانگ را حتماً هنگام راه اندازی مغازه الکتریکی خریداری کنید. رنگ سفید کلید و پریز از رنگ‌های دیگر خواهان بیشتری دارد. بنابراین اگر بودجه زیادی ندارید، حتماً کلید و پریز جور سفید بخرید. کلید و پریز جور قیمت کمتری نیز دارد.

محافظ ولتاژ و رابط برق

کمبود تعداد پریزها و در عین حال افزایش تعداد وسایل برقی، باعث شده است که نیاز به انواع رابط برق در بازار زیاد باشد، بنابراین مهم است که رابط برق بدون کابل و کابل‌دار با تعداد خانه‌های متفاوت را موجود کنید. از طرفی تمامی وسایل برقی گران، نیاز به یک محافظ مخصوص دارند، پس محافظ یخچال و فریزر، لوازم صوتی و تصویری، کولر گازی، پکیج و پا کنتوری را همیشه در مغازه داشته باشید. محافظ با رنگ بدنه سفید راحت‌تر به فروش می‌رود. محافظ ولتاژ را از برندهای معتبری همچون سارا ترانس، پارت الکتریک، تیراژه و… خریداری کنید.

پروژکتور و وال واشر

اگر بودجه زیادی در نظر گرفته‌اید، پروژکتور نیز بخرید. پروژکتور مناسب روشنایی بیرونی است، همچنین کنار دوربین‌های مداربسته نصب آن الزامی است، بنابراین همواره افرادی هستند که به دنبال خرید آن‌ها باشند. پروژکتورهای تا 200 وات SMD فروش بیش‌تری دارند. پروژکتور و وال واشر صبا ترانس در مقایسه با بقیه مارک‌ها، قیمت مناسب‌تری دارد.

هواکش

هواکش‌های خانگی در سرویس بهداشتی و آشپزخانه نصب می‌شوند. با توجه به اینکه برای ساعت‌های طولانی در طول روز روشن هستند، درصد خرابی بالایی نیز دارند و جز وسایلی هستند که افراد به محض خرابی مجبور به تعویض آن هستند.

چراغ قوه و چراغ اضطراری

چراغ‌های شارژی را هم کاربرهای مسکونی و هم مغازه‌ها، نیاز دارند، پس سعی کنید حتماً چند مدل مختلف موجود داشته باشید. چراغ قوه هم بهتر است از مدل‌های ارزان دستی و پیشانی خریداری کنید.

ریسه شلنگی و ال ای دی

ریسه‌ها را در رنگ‌های مختلف خریداری کنید. فروش متری ریسه، سود بسیاری برای شما خواهد داشت. از طرف دیگر، نصب آسان آن‌ها و محبوبیت‌شان باعث شده است که برای کاربردهای مختلف نورپردازی افراد از آن‌ها استفاده کنند. همراه با ریسه‌های شلنگی، باید انواع سوکت ریسه نیز داشته باشید. ریسه‌های تزئینی ال ای دی در مدل‌های مفتولی، ستاره، ماه و… این روزها درخواست زیادی دارند.

راه اندازی مغازه الکتریکی

برای موفقیت در شغل الکتریکی چه مهارت هایی باید داشته باشیم؟

شغل الکتریکی اگرچه آسان به نظر می‌رسد اما اگر نکاتی را که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، رعایت نکنید، ممکن است شکست بخورید. گذراندن دوره‌های فنی، آشنایی با برندهای خوب، داشتن تامین کننده‌های قوی، مهارت فروش و صبر به شما کمک می‌کند که در کارتان موفق شوید و در مدت کمتر از یک سال به سود برسید. 

پیش از راه اندازی هر کسب و کاری، تقاضا و رقبایی را که دارید، بررسی کنید، نقاط قوت، ضعف‌ها، تهدیدها و فرصت‌های آن حوزه را به طور کامل بشناسید و با آگاهی کامل به سراغ آن بروید. 

از کجا لوازم الکتریکی خریداری کنیم؟

پیش از پاسخ به این پرسش، ابتدا توصیه می‌کنیم که حتماً لوازم مورد نیازتان را لیست کنید و با شناخت کامل از برندها سراغ خرید تجهیزات بروید. اگر در تهران یا اطراف آن ساکن هستید، تمامی لوازم ضروری را می‌توانید از خیابان لاله زار و جمهوری و سعدی خریداری کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که متناسب با خریدتان، درصد تخفیف همکاری دریافت خواهید کرد. همچنین برای خرید اینترنتی اقلام مورد نظرتان می‌توانید با کارشناسان فروش ما در آرتا الکتریک تماس حاصل فرمائید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذارند. می‌توانید از هر نقطه‌ای در ایران، لوازم مورد نظرتان را خریداری کنید.

راه اندازی مغازه الکتریکی چقدر سرمایه نیاز دارد؟

از زمانی که این مقاله را منتشر کردیم تا الان، یکی از پرتکرارترین سوالاتی که از ما پرسیدید، مقدار سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه الکتریکی بود. جواب این سوال بستگی به شرایط شما دارد. اول باید مشخص کنید در کدام بخش تمایل به فعالیت دارید و اینکه متراژ مغازه‌ای که انتخاب کردید چقدر است. اگر سرمایه کمی دارید به جای خرید اجناس لوکس و کم‌طرفدار بهتر است سراغ محصولاتی بروید که هم بازار خوبی دارند (کالاهای مصرفی مثل لامپ و محافظ و چسب) و هم از نظر قیمتی مقرون به صرفه هستند. به جای خرید از مارک‌های گران، چند مارک خاص و استاندارد را انتخاب کنید. در کل شما با سرمایه حدودی 100 میلیون حجم زیادی از اقلام مصرفی را می‌توانید خریداری کنید و به سود برسید. اگر در این زمینه به مشاوره دقیق‌تری نیاز دارید، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید تا شما را راهنمایی کنند. فقط به عنوان نکته آخر به خاطر داشته باشید که سرمایه را صرف خرید هر جنسی نکنید و حتماً قبل از خرید با افراد خبره در این کار مشورت کنید.

در پایان

در این مقاله سعی کردیم تا به همه سوالات شما پاسخ دهیم، اگر نکته‌ای هست که در رابطه با “راه اندازی مغازه الکتریکی” به آن اشاره نشده است، با ما و خوانندگان مقاله در میان بگذارید. برای خرید عمده انواع لوازم الکتریکی به صفحه خرید عمده مراجعه کنید یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید تا لیست قیمت برندهای مختلف را برای شما ارسال کنند. 

دیدگاه های کاربران

46 دیدگاه ثبت شده است . در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید

 • سلام وقت بخیر ، ما در شهر خودمون یک مغازه ی الکتریکی قوی داریم و تعدادی مغازه ی کوچک ، مزیت مغازه ما نسبت به بقیه جلوه ی قوی ای هستش که مغازه های دیگه ندارن میخواستم بدونم اگر ما با سرمایه ی خوب و یه دوره ی آموزشی یکی دو ماهه وارد این حوضه بشیم امکان موفقیتش هست؟

  • سلام وقت شما هم بخیر باشه.
   حتماً هست، موقعیت مغازه خیلی روی فروش تاثیر داره و اگه تلاش کنید تمامی محصولات رو با قیمت رقابتی عرضه کنید، خیلی سریع می‌تونید مشتری جذب کنید.

  • سلام امیرحسین عزیز
   وقت بخیر و ممنون بابت پیامتون
   من محمد هستم از تیم مارکتینگ آرتا الکتریک
   در تکمیل صحبت های خانوم حیدری این رو اضافه کنم
   اگه منظورتون از جلوه قوی، ظاهر و ویترین شیک فروشگاهتون نسبت به سایرین هست، باید این رو بدونید که شما افراد با درآمد متوسط رو به بالا رو هدف گرفتید پس برای اینکه بتونید خدمت مناسب به اونها بدید باید سبد نسبتا کاملی از محصولات متوسط رو به بالا رو هم براشون آماده کنید تا جایگاه سازی مناسبی تو ذهن اون افراد داشته باشید.
   در رابطه با شغل الکتریکی، خودتون میدونید که همه افراد به این محصولات نیاز دارن ولی از اونجایی که سیکل مصرف محصولات الکتریکی نسبتا بلندمدت هست باید تلاش کنید سهم بازار بیشتری از مشتریان شهرتون رو بدست بیارید.
   در نتیجه با سرمایه مناسب و آموزش دیدن در ارتباط با مفاهیم فروش و بازاریابی و همچنین آگاهی کامل نسبت به برق و روشنایی میتونید فروشگاهتون رو به یک برند تبدیل کنید.
   ارادت و آرزوی موفقیت

 • با سلام و احترام
  یه مغازه در یکی از شهرهای اطراف آمل دارم که تقریبا ۱۰۰ متر هست البته ۵۰ متر انباری و ۵۰ متر هم مغازه خودم هم برقکار ساختمان هستم به دلایلی الان تو یه شرکت مشغول هستم ولی با حقوق ۴میلیونی چه جوری میشه زندگی کرد از طرفی مغازه رو هم به یکی از دوستام اجاره دادم که پنجمین سالی هست که الکتریکی باز کرده و اگسال دیگه سال آخری هست که اجاره دادم راستش یه کم میترسم از بازار لطفا راهنمائیم کنین شغل الکتریکی رو هم خیلی دوست دارم ممنونم از لطفتون

  • سلام مسعود عزیز
   ممنون که سوالتونو با ما در میون گذاشتید.
   پاسخ دادن به سوالتون نیاز به اطلاعات بیشتری داره مثل اینکه پاخور فروشگاه چطوره؟ تو کدوم منطقه از شهر فروشگاه دارید؟ بازار هدفتون چه افرادی هستن؟
   ولی مهم‌تر از همه اینها، علاقه شماست و اینکه خودتون هم برقکار هستید. اینها میتونه خیلی کمک کننده باشه.
   پیشنهاد ما برای شما اینه که هر چه سریعتر صفحه اینستاگرام فروشگاهتون رو راه اندازی کنید(حتی قبل از بازگشایی مجدد فروشگاه).
   داخلش ویدیو آموزشی بگذارید( موضوعاتی مثل تعمیر لامپ، تعمیر کنترل و ریموت، مقایسه لامپ کم مصرف و ال ای دی، آموزش تعویض کلید و پریز و موضوعات پیچیده تر مثل آموزش سیم کشی و سایر موضوعاتی که مردم(مشتریای عادی و حرفه ای) بهش علاقه مند هستند.
   از محصولاتی که میفروشید عکس و فیلم با کیفیت بگیرید و توصفحتون بزارید.
   از آموزشهایی که برای تولید محتوا تو اینستاگرام هست استفاده کنید(آموزش های رایگان ترجیحا).
   اینکار باعث میشه آگاهی از برند شما تو شهر خودتون بیشتر شه و مشتریای جدید پیدا کنید.
   مورد بعدی اینکه همیشه تلاش کنیم ارتباطمون رو با مشتریان فعلیمون حفظ کنیم(شماره تلفن هاشونو بگیریم، محصولات جدید و تخفیف ها رو بهشون اطلاع بدیم).
   مورد بعدی اینکه سعی کنید با صاحبان پروژه های ساخت و ساز و مهندس هاشون ارتباط برقرار کنید.
   در انتها اینو بگم که بزرگترین سوالی که یه کاسب باید از خودش بپرسه این هست که مشتری چرا باید از من خرید کنه و از فروشگاه دیگه ای خرید نکنه؟
   دلایلی که باعث میشه از شما خرید کنن و دلایلی که باعث میشه از شما خرید نکنند رو صادقانه بنویسین و همیشه تلاش کنید تعداد دلایل مثبت رو بیشتر و دلایل منفی رو کاهش بدید.
   امیدوارم تونسته باشم کمی راهنماییتون کرده باشم.

 • سلام وقت بخیر
  من به تازگی تصمیم گرفتم مغازه الکتریکی بزنم
  برقکار هستم،حدودا ۵سال کار کردم تحصیلاتم کارشناسی برق هستش.
  من بشدت به این کار علاقه دارم اما متاسفانه سرمایه کافی رو ندارم(۷۰الی۸۰)
  ممنون میشم راهنمایم کنید واسه شروع.

  • سلام صنعان عزیز
   وقتتون بخیر
   چقدر خوب که با این تخصص و دانش تصمیم گرفتید وارد این حوزه بشید.
   آقای شکری، این مبلغی که فرمودید هزینه هایی مانند دکور و رنگ و اینها هم شامل میشه یا فقط برای خرید محصول کنار گذاشتید؟

 • سلام من برقکار هستم علاقه به این رشته دارم ایا میشه با ۱۰۰ میلیون یک الکتریکی راه اندازی کرد
  خدمات شما فقط مختص تهران هست یا نه شهرستان رو هم شامل میشه (مشهد)؟

  • سلام وقت بخیر آقای یاقوتی
   بله با خرید گزینشی محصولات پرفروش میتونید استارت بزنید
   برای مشاوره خرید میتونید با ما تماس بگیرید
   بله خدماتمون برای تمام شهرهاست با افتخار

 • سلام عرض ادب و ارادت
  من قبلا برق ساختمان و تا حدودی صنعتی و تابلو هم کار کردم
  ۴۰۰ دارم تصمیم گرفتم مغازه بزنم..اول اینکه به نظرتون الکتریکی بهتره یا صنعتی؟ دوم اینکه با این سرمایه بنظرتون هدف من چه قشری باشه بهتره با این سرمایه میشه مغازه لوکس چشم گیر ردیف کرد؟

  • سلام و وقت بخیر
   برق صنعتی رو می‌تونید به صورت پروژه‌ای کار کنید و حتی بدون داشتن مغازه هم امکان پذیر هست. برای مغازه الکتریکی لوکس، بله 400 تومان اگه فقط بخواید جنس بخرید کافی هست. باید واسه مغازه، حتماً منطقه شهر رو هم در نظر بگیرید که متناسب باشه با بازار هدفتون.
   اگه قبلاً برق ساختمان هم کار کردید، حتماً روی پروژه‌های نورپردازی مسکونی تمرکز داشته باشید با توجه به بازار هدفی که مدنظرتون هست.

 • سلام وقت بخیر. من میخوام الکتریکی بزنم ولی نمیدونم چه لیستی تهیه کنم چی میخوام رشته ام برقه.کسی نیست لیستو بهم بده ممنون میشم. نمیدونم از کجا کجا خرید کنم مطمئن باشه

  • سلام آقای ابراهیمی عزیز
   پرروزی باشه ایشالله
   میتونید با همکاران من آقایان جعفری و یا خرسندی مشورت کنید.
   تماس بگیرید باهامون

 • سلام ببخشید کسی میدونه سود لوازم الکتریکی حدود چند درصد است

  • سلام مقدار مشخصی نداره اما میانگین 15 درصد

 • سلام.قصد راه اندازی فروشگاه دارم
  تجربه ای ندارم ولی به دلیل علاقه ام میخوام بیام توی این شغل.۱-چه نکاتی بهتر در نظر بگیرم؟۲_لطفا منابع معرفی کنید.
  ۳_چجوری میشه بهترین منطقه را تشخیص داد( البته با توجه به بودجه محدودم)؟۴_چطور با فروشندگان عمده شبکه ایجاد کنم(معرف نیاز هست)؟۵_ریسکهای این شغل چی هست؟۶_نگاهم به این بازار چطور باشه(تمرکزی روی نوع خاصی از محصولات باشد یا بهتر است محصولات به صورت جور و کامل در فروشگاه باشد)؟
  ۷_اصلا قبل از هر تصمیمی چه چیزی را اولویت قرار بدم(به غیر از علاقه؛ سرمایه۲۰۰ میلیون)؟
  سپاس از توجهتون🙏🌺

  • کاربر گرامی بازار و صنعت الکتریک و برق نیاز به دانش پایه داره، این دانش شامل جزئی ترین بخش‌ها مثل توان محاسبات آمپر و ولتاز و … که ساده ترین مسائل مباحث برق اما بسیار کاربردی که به مشتری هنگام خرید دید بهتری میده. اگر شما به هیچ وجه با مباحث پابه‌ای برق آشنایی ندارید قطعا نیاز دارید که دانش فنی پایه‌ای رو با گذروندن دوره یا مطالعه و جستجو بدست بیارید. صرفا علاقه به موضوع، مورد مناسبی برای ورود به بازاری که شناختی ازش ندارید نیست. از جمله بخش‌هایی که فروشگاه‌های لوازم برقی سطح شهر ازش بهره میبرن بحث تعمیرات لوازم برقی که این بخش نیاز به تجربه، دانش فنی و حتی گذراندن دوره آموزش تعمیر محصولات برقی که سود منطی و خوبی برای فروشگاه دارد.
   برای انتخاب بهترین منطقه می‌توانید به این موارد توجه داشته باشید: موقعیت مکانی مثل اینکه در خیابان اصلی یای کوچه! در منطقه مورد نظر آیا فروشگاه الکتریکی هست ؟ اگر هست چندتاست؟ فاصلشون از هم چقدره؟ دسترسی اغلب مردم چطوره؟ یعنی دسترس پذیری فروشگاه قراره به چه شکل باشه؟ عرض مغازه مورد نظر چقدره؟ رنگ و اندازه تابلو فروشگاه!
   توجه داشته باشید فروشگاهی موفق می‌شود که بتواند محصولات کاملی ارائه کند تا بتواند تمام نیازهای مشتریان خود را با توجه به تنوع جنس و قیمت تامین کند و ریسک این صنعت نداشتن تجربه، دانش فنی کافی، برخورد ناصحیح با مشتریان(بی توجی)، انتخاب محل نامناسب برای تاسیس فروشگاه، عدم توانایی در حل مشکل مشتری( نداشتن محصول) و راهنمایی غلط و ارائه محصول بی کیفیت به مشتری و مهم تر از همه عدم صداقت در معامله که برای هر کسب و کاری چیزی جز سم نیست.
   برای خرید‌های عمده هم میتوانید وارد بخش خرید عمده آرتا الکتریک بشید و درخواست خودتون رو ثبت کنید، البته بخش خرید عمده برای مشتریان مزایای ویژه‌ای هم دارد که میتوانید با بخش فروش تماس گرفته و در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید.
   در آخر با توجه به سرمایه، اگر مالکیت مغازه متعلق به خودتون باشه این کسب و کار میتونه برای شما سود آوری قابل توجهی داشته باشه. اما اگر مغازه متعلق به خودتون نیست با این سرمایه نمیتونید محصولات کاملی به مشتری خودتون ارائه بدین.

 • سلام ممنون از مقاله پر بارتون . من مهندس عمران هستم ولی متاسفانه در مورد برق ساختمان و صنعتی اطلاعات کمی دارم . مقداری سرمایه در اختیار دارم و مغازه هم از خودم دارم در محل مناسب . دوس دارم وارد این صنف بشم . ایا نیاز به گذراندن دوره یا ….. دارم .

  • سلام
   با توجه به این موضوع که الکتریکی ها معمولا اقدام به تعمیر وسائل برقی هم میکنن و این موضوع سود خوبی رو در بر داره آرتا الکتریک به شما توصیه میکنه برای جذب سود و مشتری بیشتر حتما دوره تعمیر وسایل برقی رو بگذرونید.
   از طرفی چون مغازه متعلق به خودتون هست حاشیه امن و سود خوبی براتون دربرخواهد داشت.

 • توضیحات شما برای دوستان عالی
  مهندسین عزیز لطفا بفرمایید میشه در کنار الکتریکی فروش وکار لوله کشی هم انجام داد
  32متر مغازه که خریداری کردم مکان نسبتا پررفت وامد
  سرمایه اولیه 200
  تحصیلات و تجره برق
  تجربه از کوچکی لوله کشی
  متشکر

  • سلام
   جناب محمدی توصیه تیم آرتا الکتریک به شما اینکه اگر قصد افتتاح فروشگاه لوازم الکتریکی رو دارین و تجربه خوبی هم دارین در همین حوزه فعالیتتون رو ادامه بدین و اون بخشی از مغازه که در نظر گرفتین برای بخش لوله کشی رو هم به لوازم الکتریکی اختصاص بدین.
   با توجه به این موضوع که اگر فروشگاه شما بتواند همه نیاز مشتریان رو برآورده کنه برای کسب و کار شما بهتر خواهد بود تا اینکه در دو فیلد کاری متفاوت فعال باشین، لازم به ذکر که این دو بخش کاملا از هم مجزا هستن، نوع و نیاز مشتریان هم باهم تفاوت دارن.
   از طرفی نوع انباشت سرمایه و مدت زمان برگشت و تامین هم بطور کامل باهم تفاوت دارن هزینه‌های مثل: خرید، حمل و نقل، نگه داری و روش تحویل به مشتری. تمام این مراحل در بخش الکتریکی بسیار سریع تر و راحت تر از بخش لوله و اتصالات انجام میشه، از این جهت که بازار لوله و اتصالات با تاسیسات گره خورده مشتری‌ها به مجموعه‌ای از این محصولات نیاز دارن هم توجه داشته باشین درواقع خرید و فروش لوله بیشتر با فروشگاه‌های فروش لوازم تاسیسات مرتبط هستند.
   توصیه می‌کنیم برای درآمدزایی بیشتر بخش تعمیرات محصولات برقی رو هم اضافه کنین و سبد محصولات رو هم با اضافه کردن محصولات و برند‌های متفاوت و با کیفیت تکمیل کنین

 • سلام و عرض ادب
  تشکر فراوان و خدا قوت به شما
  بنده مهندس برق هستم
  3 سال برق صنعتی و 3 سال برق ساختمان کار کردم، الان به فکر زدن مغازه الکتریکی هستم که راه اندازی کنم البته نه در مرکز شهر (شیراز) در یک منطقه مسکونی متوسط و رفت امد خوبی هم داره

  کنار فروش تعمیرات هم میخوام انجام بدم ، مغازه رو 2 بخش کنم هم فروش هم تعمیرات ، تعمیرات بردهای الکترونیکی که تخصص دارم و بستن تابلو برق صنعتی و نصب و عیب یابی ایفون و برق ساختمان و اعلام حریق

  سرمایه بنده 150 میلیون هست برای جنس

  پول رهن هم کنار گذاشتم، این 150 برای خرید جنس میخواهم هزینه کنم ، البته 50 میلیون هم دارم گذاشتم برای سفارش خاصی چیزی که اگر موجود نداشتم سریع از تهران انشالله شما ثبت سفارش کنم میدونم مبلغ کمی هست ولی خب تازه میخوام ایتارت بزنم البته حُسن بنده اینه که تعمییرات هم انجام میدم

  خواستم شما باتوجه به تجربیاتتون راهنمایی کنید منو

  • سلام
   تیم آرتا الکتریک از شما به دلیل اعتمادتون تشکر می‌کنه 🙏.
   با توجه به مسائل تخصصی که فرمودین، نقطه قوت شما در تجربه و توان تعمیر وسایل برقی است که بسیار کاربردی و مفیده و سود خوبی رو برای شما خواهد داشت و با توجه به تجربه حتما امکان بستن قرارداد با پیمان کارهای ساختمانی رو هم دارین که مزیت بزرگی محسوب می‌شه.
   موقعیت مکانی مغازه بسیار مهمه چرا که اگر بازاریابی درستی اجام نشه میتونه برای شما آسیب زا باشه، توصیه میکنم حتما از تابلو مناسب با درج تمام تخصص‌ها استفاده کنین و به اسم‌های ساده مثل ( الکتریکی محسن ) بسنده نکنید.
   برای تامین اولیه اجناس و جور بودن هم می‌تونید لیست ارسال کنید برای تیم فروش و قید بفرمایید برای خرید عمده، همکاران ما تلاش می‌کنن بهترین محصولات‌رو با بالاترین کیفیت رو به شما معرفی کنن.
   پیشنهاد می‌کنیم حداقل 60 درصد سرمایه پشتیبانتون رو هم وارد بازار کنین که هم قدرت خریدتون بالا بره، هم تنوع اجناس بیشتری داشته باشین و از طرفی این حجم از پول بلا استفاده نباشه.
   اگر نگران مشتری‌هایی هستین که سفارش‌های بالا دارند می‌تونید با دریافت پیش پرداخت هزینه‌هایی که کم دارین رو جبران کنین.
   تیم آرتا الکتریک برای شما آرزوی موفقیت میکنه

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید ما دوره هنرستان رشته برق تموم کردیم
  تقریبا نزدیک دو سال هم هست کار برق ساختمان پیش یه نفر دیگه یاد گرفتم و علاقه شدیدی بهش دارم در کنارش دوربین مداربسته نصب جک کار کردم
  برای مغازه چه لیست اولیه باید خریداری کنیم از وسایلات برقی ممنون مبشم جواب بدید تشکر

  • سلام آقای محمدامین
   با توجه به توضیحاتی که دادید و تجربه عملی در این رشته که مزیت محسوب میشه، توصیه تیم آرتا الکتریک به شما در ابتدا انتخاب موقعیت مناسب برای راه اندازی فروشگاه است. همچنین تجربه کاری شما در رشته نصب دوربین های مدار بسته میوتنید به راحتی در کنار داشتن مغازه الکتریکی این خدمت رو هم ارائه کنید.
   برای تجهیز فروشگاه به دو روش زیر میتونید اقدام کنید.
   1- مطالعه مقاله لیست کامل اجناس مغازه الکتریکی در آرتا الکتریک کلیک کنید
   2- تماس با تیم فروش برای راهمایی بیشتر در مورد محصولات و خرید عمده

 • باسپاس ازمشاورین محترم حقیر مغازه الکتریکی دارم اما با کم کاری و بی اهمیتی خودم باعث بی رونقی شده بودم دیپلم برق دارم و تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم برسم به جایگاه درخور متاسفانه سرمایه شده مشکل سرراهم مالک مغازه خودمم درصورت امکان راهنمایی…با کمال تشکر

  • سلام آقای جعفری
   وقت بخیر
   بزرگوارید
   اجازه بدید پاسخ رو اینجوری شروع کنم، همه ما تو این دنیا رسالتی داریم که با توجه به مدل شخصیتمون انتخاب میکنیمش. پس خودشناسی و در مسیر درست بودن اولین قدم در راستای موفقیت کسب و کار هست.
   قبل از اینکه بخواین دوباره استارت بزنید، بنظر من یکبار تست mbti رو انجام بدید تا اطمینان پیدا کنید که این شغل مناسب شما هست یا خیر.
   اما برای فروشگاهتون،
   با توجه به سرمایه محدود باید سراغ محصولات پرفروش برید
   این لیست کمکتون میکنه. روش کلیک کنید
   لیست محصولات پرفروش الکتریکی
   برای خرید هم میتونید وام بگیرید که سازوکارش رو در آرتا الکتریک ایجاد کردیم.
   برای مشاوره در مورد خرید میتونید تلفنی با مشاوران ما در تماس باشید .
   راستی با توجه به تخصصتون تو حوزه برق، خدمات برقکاری در کنار فروش، میتونه سود خوبی برای شما داشته باشه .
   با آرزوی موفقیت

 • با سلام و خسته نباشید.سال نوتون مبارک.ببخشید میشه یه راهنمایی بفرمایین.یه مغازه ای در مسیر رفت و آمد نسبتا بالایی هست.بنده وسایل برق صنعتی دارم و در کنارشم میخوام وسایل برق ساختمون هم بیارم.به نظر شما همین وسایل برق صنعتی رو جور کنم بهتر هستش یا وسایل ساختمون هم بیارم.در ضمن شش سال هم برق کشی ساختمون انجام میدادم.منظور اینکه سررشته تو زمینه صنعت و ساختمان هم دارم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  • سلام محسن عزیز
   تیم آرتا الکتریک سال نو رو به شما تبریک میگه و امیدواریم در سال جدید سلامت باشید.
   با توجه به توضیحاتی که فرمودین افتتاح مغازه الکتریکی در مسیر پر رفت و آمد گزینه خوبیه، از طرفی سرمایه و تجربه کاری که دارین می‌تونه در موفقیت شما نقش مهمی داشته باشه.
   توصیه تیم آرتا الکتریک به شما افتتاح فروشگاه الکتریک هم در حوزه برق صنعتی و هم در حوزه برق ساختمان هست به این دلیل که هر دو بخش می‌تونن سود مشخصی برای شما داشته باشند. البته توجه داشته باشید که متراژ مغازه هم بسیار مهمه باید به اندازه‌ای باشه که به راحتی بتونید این دو موضوع رو باهم جلو ببرین.
   اما در مورد سرمایه
   از مبلغی که فرمودین بخشی میره برای اجاره(اگر ملک متعلق به خودتون باشه بهتره) بخش بعدی برای تجهیز اولیه فروشگاه مثل قفسه و … میره مبلغ باقی مونده حتی اگه 150 میلیون هم بمونه به راحتی می‌شه در همه بخش های برق ساختمان فعالیت کرد و سود خوبی داشت اما با توجه به گران بودن تجهیزات صنعتی با بخشی از این مبلغ انتظار مانور خوبی در این بخش نمیره اما شما میتونید در سال دوم یا سوم از فعالیتتون به راحتی در این بازار فعالیت کنید.
   توجه داشته باشین که جامع بودن محصولات فروشگاه بسیار مهم و ضروریه باعث میشه مشتری قدرت انتخاب بیشتر داشته باشه و دست خالی فروشگاه رو ترک نکنه.
   برای خرید عمده و مشاوره محصولات میتونید با همکاران ما در بخش فروش عمده تماس بگیرین تا بیشتر راهنماییتون کنن
   تیم آرتا الکتریک برای شما آرزوی موفقیت در سال جدید داره

 • با سلام و خسته نباشید و تبریک به مناسبت سال نو.بنده سیم کشی ساختمان و برق صنعتی انجام میدم.به دلیل اینکه پام شکسته و نمیتونم برم سر ساختمون میخوام یه مغازه الکتریکی با مبلغ 150 میلیون راه اندازی کنم.در ضمن وسایل برق صنعتی هم دارم ک در مغازه یکی از دوستان بوده و که این دوستم وسایل ساختمون داشته و بنده وسایل صنعتی و حالا میخوام جدا بشم.به نظرتون اگه در کنارش وسایل ساختمون بیارم که هم ساختمون باشه و هم صنعتی آیا کارم بهتر میشه یا همون وسایل صنعتی رو بیشتر بکنم.در ضمن این مغازه هم رو حاشیه خیابون و در مسیر رفت و آمد زیادی هستش.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • با سلام
  مهندس برق هستم و سالها تو زمینه برق فعالم، پروانه نظارت نظام مهندسی هم دارم
  میخواستم مغازه الکتریکی تو محله جدید که ساخت و ساز هم زیاد هست تاسیس کنم که مغازه الکتریکی هم نداره
  به نظرتون محل مناسبی میتونه باشه؟
  سرمایه لازم چقد نیاز هست، برای تهیه دکور و قفسه و تجهیزات برقی؟
  در ضمن در زمینه های صنعتی هم بمرور قصد ورود دارم انشالله
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام علی
   برای افتتاح فروشگاه الکتریکی همونطور که اشاره کردین محل مناسب خیلی مهم و ضروریه به دلیل تاثیر مستقیم روی درآمد؛ از طرفی با توجه به این که محله مورد نظر فروشگاه الکترکی نیست شما میتونین با توجه به مسئله مشتری مداری (جلب رضایت مشتری هنگام خرید) خودتون رو توی اون محله جا بندازین، اگر ملک فروشگاه متعلق به خودتون باشه هم طی سالیان جلب اعتماد مشتری میتونه برای شما مشتری جدید بوجود بیاره ( مشتری‌ها بصورت ویروسی خودشون برای شما تبلیغات انجام میدن).
   توجه داشته باشین اگر هم قصد دارین مغازه‌ای رو اجاره کنین برای طولانی مدت باشه حداقل 3 سال.
   برای مسئله سرمایه هم باید توجه کنین که ابعاد ملک مورد نظر چقدره؟ سرمایه اولیه برای تزریق و ورود به بازار چقدر در دسترس دارین. برای شروع میتونین بدون احتساب هزینه‌های اجاره و دکوراسیون با مبلغ 50 میلیون تومان هم شروع کنین و اجناس تکمیلی داشته باشین. اگر سرمایه بالاتری دارین پیشنهاد ما اینکه از ابتدا قوی شروع کنین که بتونین همه نیاز مشتری‌ها رو رفع کنین (به اصطلاح مشتری دست خالی از فروشگاه خارج نشه، این مسئله خیلی روی مشتری تاثیر میذاره)
   بخش محصولات صنعتی هم اگر میخوایین وارد بشین باید حتما توجه کنین که مغازه بر خیابان اصلی باشه به دلیل تردد زیاد مشتری‌های بیشتری میتونین جذب کنید.
   اگر هم بتونین با سازنده‌های اون محله ارتباط بگیرین هم خیلی روی درآمد تاثیر میذاره.
   توی تابلو فروشگاه هم اگه بتونین قید کنید که پروانه نظام مهندسی دارین ثاتیر چشم گیری داره و باعث میشه در بخش سیم کشی ساختمان به مرور و با قدرت وارد بشین.
   توی کامنت‌های قبل هم دوستانی بودن که مثل شما قصد افتتاح فروشگاه الکتریکی داشتن، سوالاتشون رو مطرح کردن و جواب دادیم، میتونین به اون مطالب هم مراجعه کنید تا جواب بعضی از سوالاتتون رو بگیرین، اما اگر باز هم سوتالی داشتین مطرح کنین تا بتونیم کمک بیشتری بهتون بکنیم.
   برای خرید عمده هم میتونین با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرین تا راهنمایی بیشتری داشته باشین و بصورت عمده و همکار خرید کنین.
   تیم آرتا الکتریک برای اعتمادی که به ما دارین ازتون تشکر میکنه و براتون آرزوی موفقیت روز افزون داره.

 • سلام وقت بخیر الان با ۲۰۰ تومن میشه یه مغاره باز کرد برای شروع جواب میده؟و شما تمام اجناس رو دارید و به قیمت خوب میدین که ماهم سود کنیم

  • سلام اشکان عزیز،
   اگر این 200 میلیون تومان فقط برای خرید و تکمیل کردن اجناس مغازه باشه، بله می‌تونید شروع کنید و سرمایه خوبیه برای شروع. در مورد اجناس هم آرتا الکتریک همه نیاز‌های شما رو می‌تونه فراهم کنه. برای خرید عمده باید با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرین و بگین که می‌خوایین بصورت عمده خرید کنید تا تخفیف خوبی رو بگیرین.
   تیم آرتا الکتریک از اعتماد شما سپاس گزاره

 • سلام وقت بخیر من‌میخوام مغازه لوازم برق والکتریک درشهر خود بزارم باید وسایل مناسب را کجا تهیه کنم

  • سلام علی جان
   منونیم که سوالتون رو با تیم آرتا الکتریک به اشتراک گذاشتین.
   لطفا بفرمایید دقیقا می‌خوایید در چه زمینه‌ای فعالیت کنید. برای تهیه محصولات و لوازمی که نیاز دارین می‌تونید با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید و بگید که قصد راه‌اندازی فروشگاه رو دارین و قصد دارین عمده خرید کنید تا همکاران ما بهترین قینت رو شما پیشنهاد بدن و انشالله بتونید فروشگاهتون رو راه اندای کنید

 • سلام و خسته نباشید مهندسی برق خوندم در شرف بازنشستگی هستم تخصص و تجربه هم دارم با ۲۰۰ میلیون سرمایه اولیه با این شرایط بازار میتونم مغازه الکتریکی باز کنم؟

  • سلام جناب طالبی عزیز
   سلامتی و کسب و کاری پر از سود براتون آرزو میکنم.
   اگه 200 تومن رو فقط برای موجودی جنس و انبار در نظر گرفتید،
   بله با مشاوره درست و انتخاب لیست درستی از محصولات پرفروش امکان پذیر هست.
   با همکاران من در بخش مشاوره و فروش در ارتباط باشید.

 • avataravataravatar
  پشتیبانی سایت
  پاسخگوی سوالات شما هستیم
  سلام خسته نباشید میخواستم مغازه برق صنعتی بزنم در خیابانی که به صورت پراکنده ۷ مغازه برق صنعتی وجود داره ، خودم ۱۰ ساله کارم برق صنعتی و تولید تابلو برقه و یک ساله کارگاه تولید تابلو برق دارم مشتری هم تا حدودی توی کار تابلوبرق دارم ، میخواستم بدونم مغازه برق صنعتی میتونه مشتری هایی واسه تابلو برق هم واسم پیدا کنه ؟ سرمایه ای که دارم حدود ۵۰۰ت البته جنس تابلو برق حدود ۱۵۰ ت توی کارگاهم دارم
  اجاره مغازه با ابعاد ۲۰ متر حدود ۹ ت ماهانه است بنظرتون بصرفه است مغازه باز کنم؟ و اینکه بنظرتون جنس ساختمانی کنار صنعتی بیارم یا فقط صنعتی باشه؟

  • سلام عماد عزیز
   با توجه به توضیحاتی که دادین میشه متوجه شد که سهم بزرگی از بازار برق صنعتی در محله‌ای که قصد دارین فروشگاه افتتاح کنید دست رقبا قرار داره.
   توجه داشته باشید که برق صنعتی بسیار گسترده است و اگر بخوایین وارد این بخش بشین بسیار پر سود می‌تونه باشه.
   در مورد تولیدات خودتون هم که فرمودین، می‌تونید از تولیدات خودتون هم در کار اجرا و هم در فروشگاه استفاده کنید که این موضوع خیلی خوبه
   به خاطر داشته باشید که مغازه الکتریکی یا برق صنعتی نیاز به سرمایه خوبی داره. اما در مورد اجاره بها خودتون باید تصمیم بگیرین که مبلغ مناسبی هست یا نه!
   توصیه می‌کنیم که مغاره فقط مختص الکتریکی باشه یا برق صنعتی باشه و با ابزار ساختمانی ادغام نشه اما اگر توان این کار رو دارین می‌تونید هر دو رو کنار هم داشته باشید

 • سلام برای احداث یه الکتریکی الان چقدر سرمایه می خواد و میشه لیست اجناس و قیمتشون ارسال کنید و بنده راهنمایی کنید

 • سلام خسته نباشید ببخشید برای زدن الکتریکی چه دوره ای هایی نیاز هست بریم من رشته ام الکترونیک هست و از برقکاری سررشته ندارم یک مقدار در مورد تعمیرات برد ها می‌دونم و کار میکنم

  • سلام و وقت بخیر
   کلاً نیاز به گذروندن دوره خاصی نیست اما مهارت‌هایی مانند تعمیرات وسایل برقی بهتون کمک میکنه که درآمد بهتری به طور خاص در مناطق مسکونی و شلوغ داشته باشید.
   با توچه به اینکه پیش زمینه از برق دارید، راحت می‌تونید یاد بگیرید. بهتره برای شروع دوره‌های آموزش برق ساختمان و تعمیرات لوازم خانگی برقی رو بگذرونید. دوره‌ها رو قبلاً فنی حرفه‌ای برگزار می‌کرد، البته تو اینترنت احتمالاً دوره‌های آنلاین هم موجود هست که خب سریع‌تر می‌تونید مسیر یادگیری رو طی کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما🌺

 • سلام وقت بخير ،برا باز كردن مغازه برق صنعتى بهتره محيط مكاني باشه كه مغازه هاي صنعتي ديگه هم هستن يا محيطي كه رقيب نداره؟بعدشم كدوم نقطه از شهر بهتره باشه؟ممنون

  • سلام و وقت بخیر، کلاً این خیلی بستگی به استراتژی شما در ادامه داره. باز کردن یه مغازه برق صنعتی در مکانی که هیچ شرکت صنعتی نیست، اشتباه است. اما اگر در شرایطی که رقیب نیست و محیط صنعتی است، اقدام به تاسیس مغازه کنید، با رعایت یه سری اصول مثل جنس جور و قیمت مناسب، برد می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.